Minőségellenőrzés
Monitoring
Jelentések
A korszerű műszaki és térinformatikai tevékenység követelménye az ellenőrizhetőség és az adatok és az elvégzett folyamatok előírt minőségének biztosítása. A GeoAdat Kft. nemzetközi szabványok szerinti minőségellenőrzési és minőségbiztosítási megoldásaival segíti a felhasználókat a nagy értékű adatbázisaik konzisztens, aktuális és garantált minőségű üzemeltetésében. A kialakított adatbázisok mellett létrehozataluk folyamatának konzisztenciája és logikai kerete is a vizsgálatok tárgyát képezi. Az ellenőrzés javítja az adatbázisok további használhatóságát, és aktualizálhatóságát, napjaink fontos követelménye az ellenőrizhetőség és a garancia biztosítása. Ehhez ad segítséget, és szükség esetén tanácsot Cégünk.
Minőségellenőrzés
Cégünk a műszaki minőségellenőrzés során különféle eltéréseket és veszteségeket állapít meg. A vizsgálati eljárások során megállapítjuk az elvárt hatékonyság és minőségszínvonal csökkenését. Emellett a dokumentált és valós mennyiségi mérték különbözetét is meghatározzuk és azonosítjuk. A minőségbiztosítási tevékenységünk során, cégünk térinformatikai felügyelete mellett zajlik a munkavégzés. Ezen esetekben a teljes folyamatot figyelemmel követjük a meghatározott vizsgálati pontokon, mely a folyamat felépítéstől kezdve a megvalósításon át történik. A meghatározás folyamata a minőségbiztosítási tervezés, első lépése a QA terv kidolgozása, melyben szerepel a vevői átadás módja, az ellenőrzési pontok és a mintavételezés meghatározása, valamint a SW fejlesztés egyaránt, majd a kiértékelések, eredményátadás, kapcsolattartás, átlátható folyamatmenedzselés.
Az általunk végzett minőségellenőrzés területek
– Alaptérképi – topográfiai, településrendezési, növényzeti – adatbázis építés
– Nagyvállalati beruházási folyamatok nyomon követése
– Közmű hálózat-nyilvántartás és változásvezetése
– Közmű fogyasztóhálózat összerendelés és minősítése
A mérések lehetséges folyamatai:
Tervezés: vizsgálandó terület, adatkör és célok meghatározása, ütemezés
Előkészítés: forrásadat beszerzése, esetleg szükséges helyszíni mintaérték meghatározás.
Kiértékelés: hibák meghatározása, hibaszint megállapítása, eredménykiértékelés, ha rendelkezésre áll előzetes vagy referenciabecslés, azzal való összevetés.
Monitoring
A monitoring alkalmazása a térinformatikai és statisztikai szoftverkörnyezetben, minőségbiztosítási eljárások alkalmazásával tömeges, vagy egyedi, de nagy értékű tevékenységekre alkalmazzák.
• TELJES KÖRŰ folyamatátvilágítás, kockázat meghatározás, folyamaton belüli inhomogenitások kimutatása
• PONTOS problémaazonosítás, és teljesítménymérés, ok-okozat meghatározás
• OBJEKTÍV, kizárólag számszerű adatokból állít elő eredményt, átlátható vizsgálati módszer és eredményes
• GYORS reakciót tesz lehetővé, időben vagy még a bekövetkezés előtt jelezhető a hiba
• DOKUMENTÁLT, minden adat visszakereshető, eredményekről vezetői jelentés készül
• Növeli a folyamatok hatékonyságát, csökkenti a fajlagos költséget. KÖLTSÉGHATÉKONY, a tömegesen előforduló feladatoknál (egyedi vizsgálatokra költséghatékonysági elemzést kell készíteni)
• Informatikai rendszerbe szervezhető, a szolgáltató rendszereibe kapcsolható gyors, a belső szakértők ismereteit is hasznosító megoldás
• Folyamatmérésre további elemzések építhetők
Jelentések
A monitoring során keletkezett folyamatábrákat a megrendelővel megkötött időközönként, napi, heti, havi jelentéseket a célzott személyek számára továbbítjuk. A problémát a szerepkiosztás alapján érintett személynek jelezzük, melyben szerepel a folyamatirányítás is, azaz, hogy a problémának mi a megoldása és ahhoz hogyan jusson el.